Rodzaje elektrostymulacji

Elektrostymulacja jest pojęciem znanym światu już od 50 lat! Co jednak się pod nim kryje?

Jest to zabieg leczniczo-rehabilitacyjny, który polega na stymulacji nerwów i mięśni impulsami elektrycznymi o określonej częstotliwości, amplitudzie i czasie trwania.

Metoda ta stosowana jest głównie w zakładach rehabilitacji, jednak czasy się zmieniają i to na lepsze, ponieważ od względnie niedawna możliwe jest wykonywanie tego zabiegu również w domowym zaciszu. Co lepsza małe i niezwykle poręczne urządzenia najczęściej na polskim rynku występują w bardzo przystępnej cenie. Przykładem tego jest sklep NewFaceBeauty.

Co oznacza elektrostymulacja z praktycznego punktu widzenia? Jest to przede wszystkim terapia stosowana w walce z bólem, obrzękami, atrofią mięśni oraz innymi chorobami. Metoda ta ma szerokie grono zwolenników ponieważ jest bardzo prosta, tania i co najważniejsze pozbawiona działań niepożądanych, czego nie można powiedzieć o lekach na zwyrodnienia, obrzęki i kontuzje.

Jakie elektrostymulacje wyróżniamy?

Typy elektrostymulacji uzależnione są od schorzeń na jakie pomagają. Najczęściej stosowane rodzaje stymulacji to:

Tens- działa przeciwbólowo. Rewelacyjna jeżeli chodzi o rwę kulszową, zwyrodnienia stawów, urazy, a nawet bóle menstruacyjne. Działanie tego rodzaju stymulacji jest tak silne, że przynosi ulgę nawet w bólach porodowych.

EMS- stymulacja nerwowo- mięśniowa wykorzystywana w leczeniu zaniku mięśni, zwłaszcza w przypadkach unieruchomienia pacjenta po urazach rdzenia kręgowego, czy nawet przy unieruchomieniu przy użyciu opatrunku gipsowego. Stymulacja ta reedukuje mięśnie po urazach nerwowych i co istotniejsze zapobiega zakrzepicy po zabiegach chirurgicznych. Spektrum zastosowania stymulacji jest na tyle szerokie, że obejmuje nawet leczenie nietrzymania moczu, ponadto służy rozgrzewaniu mięśni przez sportowców.

Stymulacja interferencyjna- doskonała jeżeli chodzi o leczenie zaburzeń krążenia, zaburzeń zakresu ruchu, obrzęków, skurczy mięśni. Szczególnie zalecana w zwalczaniu obrzęków pourazowych.

 

Teraz oczywistym wydaje się fakt, że urządzenie do elektrostymulacji powinno znaleźć się w każdym domu.

Znalezione obrazy dla zapytania elektrostymulacja